Strešné krytiny a ich využitie

Na zveľadenie každej nehnuteľnosti sa používajú rôzne strešné krytiny, ktoré môžu byť zhotovené v rôznych farbách, materiáloch, veľkostiach či rozmeroch. Strešné krytiny vedia dodať náležitý šmrnc či špecifickosť každej stavby. Avšak v prvom rade by si strešné krytiny mali plniť svoju základnú funkciu a to plne ochraňovať domov pred počasím, dažďom a poveternostnými vplyvmi. Bez kvalitnej strešnej krytiny by do domu nepríjemné zatekalo, snežilo alebo by sa na streche usídlili hlodavce. Pri výbere strešnej krytiny teda dbajte nie len na jej vzhľad, ale v prvom rade na jej úžitkové vlastnosti. Niekedy sa oplatí investovať viac a mať pokoj na niekoľko desaťročí, čo určite ocenia aj ďalšie generácie, ktoré budú danú nehnuteľnosť obývať naďalej.

nářadí

Ako využiť prebytočné strešné krytiny?

Aj Vám ostalo po rekonštrukcii či stavbe väčšie množstvo škridiel a chceli by ste ich ešte využiť, ale neviete ako? Zvyšné strešné krytiny sa dajú veľmi originálne a kreatívne použiť na zveľadenie záhrady a to napríklad na:

Obrubník–zhotovený zo strešných krytín vie byť výborným pomocníkom napríklad pred ochranou kvetín a rastlín pri kosení záhrady. Kosenie záhrady niekto robí rád iný ho neznáša, avšak tráva sa kosiť musí. Zvyšnú strešnú krytinu jednoducho zaryte do zeme okolo kvetov či okrasných rastlín a ďalej môžu rásť a zdobiť vašu záhradu bez rizika pokosenia.

Kvetináč– z farebnej strešnej krytiny vie byť tiež originálny a oživujúci doplnok pre každú záhradu. Jeho výrobu zvládne každý menší kutil, ktorí si nájde chvíľu času. Praktický kvetináč sa dá vyrobiť napríklad aj zo zvyšných odkvapových rúr.

Chodníček– zo strešnej krytiny je vynikajúci spôsob, ako ušetriť nemalé finančné prostriedky. Chodníček medzi kvietkami alebo zasadenými plodinami je spravený za pár minút. Stačí umiestniť pár škridiel na požadované miesto, (prípade ich skombinovať s väčšími kameňmi) a praktický pomocník do blata a nečasu je na svete.

město

Originálne doplnky v záhrade je možné mať vo svojej záhrade so štipkou času, fantázie a zručnosti. Prebytočné strešné krytiny teda určite nevyhadzujte a snažte sa ich kreatívne využiť, prípadne recyklovať na miestnej skládke. Pár kusov strešnej krytiny si však odložte a v prípade, ak sa nejaká škridla poškodí alebo zlomí ju budete mať hneď po ruke.

Primárnou funkciou strešnej krytiny je však ochrániť náš majetok a zabezpečiť komfort v domácnosti. Kvalitného výrobcu strešných krytín nájdete na internetovej stránke www.krytina.sk, kde je bohatá ponuka rôznych strešných krytín a ďalšieho strešného sortimentu.

Nezaradené