Trojica európskych miest, kde sa oplatí hľadať nevyužitý talent


1. Štokholm, Švédsko
Všetci sme počuli o Švédsku – krásna príroda, kreatívni, otvorení ľudia a slávny švédsky dizajn. Ale bolo by hlúpe myslieť si, že to je všetko, čo Švédsko ponúka.
Vedeli ste, že Štokholm, hlavné mesto Švédska, sa po Silicon Valley zaradilo na druhé najbohatšie technologické centrum na svete? Podľa agentúry Bloomberg je to druhé najinovatívnejšie mesto na svete .
Ak hľadáte nejaký technický talent, je dobré si rezervovať letenku do Švédska. Krajina sa zamerala na otvorenie nových škôl a inštitúcií s cieľom vytvoriť viac špecialistov zameraných na STEM (veda, technika, inžinierstvo, matematika). S takmer 200 000 technickými pracovníkmi v samotnom Štokholme si môžete byť istí, že nájdete nejaký neuveriteľný talent, aby ste sa pripojili k svojmu tímu, ak potrebujete niektorých výnimočných inžinierov, matematikov alebo vedcov.

školení

2. Kyjev, Ukrajina
Kyjev, hlavné mesto Ukrajiny, nemusí byť prvým mestom, ktoré príde na myseľ pri premýšľaní o európskych talentoch. Existuje však dôvod, prečo je outsourcing jedným z najzrelejších sektorov IT priemyslu na Ukrajine – existuje tam asi 166 000 IT špecialistov a očakáva sa, že ukrajinský IT priemysel dosiahne do roku 2020 hodnotu 10 miliárd USD.
Je dôležité si uvedomiť, že tento potenciál možno využiť na omnoho viac než len outsourcing. Ukrajinská štartovacia scéna začína vzlietať. Technológa Wireless Charger, TripMyDream a PetCube patria k najúspešnejším ukrajinským startupom v roku 2018.  

budovy

3. Tallinn, Estónsko
Ak ste podnikateľ, je tu ďalší dôvod, prečo by ste mali do Estónska vyraziť na výlet. Estónsko je ohnisko pre začínajúcich podnikateľov  – zrejme to trvá asi päť minút, kým sa zaregistruje nová spoločnosť. Táto malá krajina s počtom obyvateľov iba 1,3 milióna má tretie miesto, čo sa týka najvyššieho počtu začínajúcich zamestnancov na obyvateľa . To vám povie niečo o potenciáli Estónska.
Hlavné mesto Tallinnu ponúka podnikateľom jeden z  najhlbších bazénov technického talentu na osobu v porovnaní s akýmkoľvek európskym hlavným mestom.

Nezaradené