Výber vhodných topánočiek pre deti

Nájsť a vybrať vhodné topánočky pre dieťa je ťažké, ale nie nemožné. Pri správnom výbere ušetrite Vaše deti bolestivých rán a hlavne choroby akou sú ploché nohy. Lekári odporúčajú kupovať deťom topánky až vtedy, keď sa vedia samé postaviť na nohy. Topánky zohrávajú hlavnú úlohu pri formovaní nohy dieťaťa. Ak chcete vybrať dobré topánky pre svoje dieťa, musíte dodržiavať niekoľko podstatných podmienok:

botičky
 
1.      Pri nákupe a výbere topánok by ste mali určiť optimálnu veľkosť obuvi. Vykonajte to meraním vzdialenosti od palca nohy až po okraj topánky. Ideálna vzdialenosť je centimeter od vrchu. Malé deti rastú veľmi rýchlo a za pár mesiacov sa topánky stanú už bohužiaľ malými. Mnohí rodičia sa snažia ušetriť na kúpe topánok. Topánky nesprávnej veľkosti sú veľmi zlé na vývoj nohy, pretože sa v nich noha buď posúva alebo tlačí prsty. Takisto musíte brať do úvahy tvar špičky topánky. Okamžite zabudnite na ostrú verziu. Optimálnym riešením je nákup obuvi so zaobleným predkom. Dieťa by malo v topánkach trochu chodiť a jeho prechádzka ukáže, či sú pre neho vhodné, alebo nie.

2.      Musíte venovať pozornosť materiálu, z ktorého sú topánky vyrobené. Musia dýchať a byť šetrné k životnému prostrediu. Najlepšou možnosťou sú kožené topánky.
3.      Podrážka topánky musí byť vlnitá. Nekĺže a v dôsledku toho zlepšuje priľnavosť na zem, čo je pre malé dieťa veľmi dôležité.
4.      Je potrebné zistiť, či vo vnútri topánky sú vrásky a švy, ktoré spôsobujú rany na nohách. 

boty

5.      Vyberajte len pevné topánky. Topánky, ktoré pevne držia nohu ju zároveň aj chránia.
6.      Nepozerajte len na vzhľad! Niekedy tie najkrajšie topánočky môžu byť aj najnepohodlnejšie.
7.      Neriaďte sa len cenou a už v žiadnom prípade nekupujte tie ktoré sú najlacnejšie.
 
Dajte právo nech si deti skúsia vybrať čo je im pohodlné a čo sa im páči najviac. Neodopierajte dieťaťu potešenie, chodiť v novej obuvi aj po dome.
 

Nezaradené