Rady, ako prilákať do práce kvalitných ľudí

V súčasnosti sme svedkami toho, že sa ruší mnoho pracovných miest, avšak nezamestnanosť sa aj tak drží na veľmi nízkej úrovni. Každá spoločnosť si zakladá na tom, aby v jej štruktúrach pracovali skutoční odborníci s náležitými skúsenosťami, praxou a vzdelaním. Nie vždy je však naozaj jednoduché takýchto ľudí do spoločnosti prilákať. Túto oblasť má na starosti mzdy a personalistika, ktoré sa zaoberajú aj náborom ľudí či ich následným podržaním. Poradíme vám, na čo je potrebné sa pri nábore nových ľudí zamerať!

peníze

Trh práce sa neustále mení

Ak chceme získať kvalitnú pracovnú silu, mali by sme sa zamerať hlavne na to, že sa trh práce neustále mení. Aj keď stále ešte dominujú určité profesie, ktoré je ťažšie zohnať, dá sa to! Ak personalista vie, ako na to. V prvom kroku je dôležité uvedomiť si, či spoločnosť ponúka dostatočné benefity je schopná potencionálnych uchádzačov zaujať. Primeraná mzda je dnes už akousi samozrejmosťou. Okrem toho však spoločnosti ponúkajú aj široký rad rozličných benefitov, ktoré majú zamestnancovi dať niečo naviac. Jedná sa napríklad o príspevok na stravovanie, športové aktivity alebo o dni voľna, ktoré sú platené zo strany zamestnávateľa. Ak máte správne nastavené mzdové ohodnotenie a benefity, bude sa vám potencionálnych uchádzačov o prácu oslovovať jednoduchšie. Dobrou radou je aj vyskúšať osloviť tých, ktorí sú zamestnancí. Je zrejmé, že takýchto ľudia sú vo svojej práci spokojní. Nemusí to však byť vždy pravda a možno by privítali zmenu. Za skúšku nič nedáte. Je však potrebné myslieť na to, že naša ponuka musí byť atraktívnejšia než tá, ktorú dal súčasný zamestnávateľ.

bankovky

Nedarí sa vám dlhodob nájsť vhodných uchádzačov?

Ak sa vám už dlhodobo nedarí zohnať na trhu práce vhodných uchádzačov, problém môže byť aj v tom, že sú vaše nároky na zamestnancov príliš vysoké. Vyskúšajte ich mierne znížiť. Ak máte napríklad podmienku, že uchádzač musí byť vysokoškolský vzdelaný, vyskúšajte túto podmienku znížiť na stredoškolské vzdelanie. Aj človek so strednou školou sa dokáže rýchlo zaučiť a priniesť vám svoje ovocie. Všetko je to len a len o danom uchádzačovi. Zaujíma vás oblasť mzdy a personalistika? V tom prípade navštívte stránkuhttps://www.easystart.sk/, kde nájdete mnoho zaujímavých informácií. Dôležité je mať v spoločnosti dobrých ľudí, potom sa všetky prekážky budú preskakovať ľahšie!