Veriť si, znamená byť sebavedomý

Veriť si a teda byť sebavedomý neznamená nadraďovať sa nad iných ľudí, ani byť bezohľadný. Znamená to byť si vedomý svojej skutočnej hodnoty a schopností. Vedieť, že vaše konanie má hodnotu a že nie ste pre spoločnosť zbytočný.

sebevědomí

Vystupovanie
Prestavte si situáciu, že idete napríklad na pracovný pohovor. Určite máte strach a stres. Myslíte si, že nie ste dosť dobrý a že sa na tú prácu nehodíte? A viete čo, presne tak to je. To akú máte mienku o sebe vy, je zrkadlom toho akú majú o vás mienku ostatní. Pamätajte, že pocity nezostávajú len v našom vnútri ale vyžarujú na povrch. Pokiaľ ste ustráchaný, budete aj pôsobiť neisto.

Ako tomu predchádzať?
Vzhľad nie je všetko, ale verte, že dobre vyzerať vám pomôže nie len sa presadiť, ale aj sa cítiť sebavedomo. Keď sme teda so sebou spokojní, so svojim výzorom, vystupujeme oveľa pokojnejšie a vyrovnanejšie. Dbajte teda o to, aby ste sa v prvom rade dobre cítili sami so sebou. Nemusíte vedieť všetko, aby ste pôsobili tak, že viete všetko. Preto vždy vchádzajte do dverí s hlavou hore a s úsmevom na perách, aj keď sa možno bojíte. Neistotu cítiť a práve naopak, sebavedomie a charizma lákajú tak, ako muchy sadajú na lep.

Nebojte sa
Vedieť sa presadiť, znamená vedieť sa vyjadriť, povedať svoj názor. Nie je vždy zlato mlčať a nie je vždy ani zlato rozprávať. Musíte vedieť odhadnúť, kedy je čo vhodné. Nie je to také ťažké ako sa môže na prvý dojem zdať, byť zdravo drzí sa vám môže aj odplatiť, keď viete ako na to.

rovnost

O svojom živote rozhodujete len a len vy
Dbať na názory všetkých ľudí, nič by nebolo správne a nič by ani správne nefungovalo.Preto sa vždy spoliehajte len na seba a svoje srdce. Keď sa predsa do seba poriadne započúvate, dostanete všetky odpovede. Nikto nevie lepšie aký bude váš ďalší krok, ako vy sami. Nebojte sa vyjadriť sa, kým iným by sme predsa mali byť ak nie nami samými?

Nezaradené