5 televízorov od spoločnosti Sony, ktoré stoja za povšimnutie

V tomto prehľade budeme pokrývať všetky cenové kategórie a prezentovať najlepšie televízory spoločnosti Sony, ktoré získali od zákazníkov najlepšie hodnotenia.

kkomár

1 miesto – Sony KD-55XE9005
Na prvom mieste je model s diagonálou obrazovky 55 palcov a rozlíšením 4K UHD (3840 × 2160) a podporou HDR 10, ktorá zaručuje súčasné zobrazenie detailov v tmavých a svetlých oblastiach. Tento model používa kvalitatívnu VA-maticu s frekvenciou 120 Hz s pokrytím farby DCI-P3 95%. Získalo priame LED podsvietenie, má jas 900 cd / m2 a kontrastný pomer 4700: 1.  Model získal až 3 nezávislé TV tunery, podporuje 24p True Cinema, vstavanú pamäť 16 GB, veľa rôznych rozhraní a inteligentnú televíziu založenú na platforme Android. Vnútri je výkonný procesor, takže Smart TV funguje bez problémov.

ovladač

2 miesto-KDL-40RE353
Druhé miesto –  s menšou obrazovkou a rozlíšením. Tento model má diagonálne – 40 palcov a Full HD rozlíšenie. Preto má nižšiu cenu v porovnaní s predchádzajúcim modelom. Tento televízor v nízkej cenovej kategórii je vodcom, preto je vhodné ho zaradiť do tohto hodnotenia.
Špecifikácie produktu:
·         VA-matica s podsvietením LED.
·         Jeden nezávislý tuner.
·         Dva reproduktory s celkovým výkonom 10 wattov.
·         Rozhrania USB, HDMI atď.

foto

3 miesto – KDL-32WD603
Rozpočtový model od spoločnosti Sony s uhlopriečkou 32 palcov a rozlíšením HD. Na rozdiel od predchádzajúcich modelov sa tu používa matica IPS s presnejšími a hlbšími farbami.
Špecifikácie produktu:
·         Rozlíšenie: 720p HD.
·         Zobrazovacie uhly sú 178 stupňov.
·         Zvuk: 2 dynamiky 5 wattov.
·         Rozhrania: USB, HDMI, Wi-Fi.
·         Smart TV.
·         Jeden nezávislý tuner.

Odkedy je nainštalovaná matica IPS, reprodukcia farieb je jednoznačne vysoká. Ďalšie výhody: vysokokvalitný zvuk, malé rozmery a hmotnosť, diaľkové ovládanie.
4 miesto – KD-49XE8096
Nemenej zaujímavý návrh – KD-49XE8096 uhlopriečka 49 palcov. Tento TV  dostal IPS maticu s rozlíšením 4K (3840 × 2160) a podporou pre HDR 10. K dispozícii je aj Smart TV, ktorá pracuje rýchlo vďaka silnému „hardwaru“.
Špecifikácie produktu:
·         Jas: 400 cd / m2.
·         Kontrastný pomer: 1500: 1.
·         Uhol zobrazenia: 178 stupňov.
·         Akustický výkon: 2x10W.
·         Niekoľko nezávislých televíznych tunerov.
·         Veľa rôznych rozhraní.
Medzi všetkými televízormi s 49-palcovou podporou IPS-matrix a 4K-rozlíšením je tento model najlepší. Zvuk je prijateľný, ale nie je ten najlepší (napríklad neexistujú žiadne basy).

5 miest – Sony KD-55A1
Pri hodnotení v televízoroch Sony nemôžete zabudnúť zahrnúť model s maticou OLED. Tento je reprezentantom najvyššej triedy. Dostal OLED maticu s uhlopriečkou 55 palcov a rozlíšením 4K, podporou pre HDR10 a Smart TV. Druhou funkciou je výkonný zvukový systém, ktorý predstavuje päť reproduktorov s výkonom 10 wattov. Netreba dodávať, že obraz na obrazovke je detailne odlišný, presné farby – obrazovka zobrazuje malé detaily v tmavých a svetlých častiach scény, čo naznačuje široký dynamický rozsah.Jedinou nevýhodou je cena.

Nezaradené