11 tipov na ochranu vašich údajov na internete

Internet už dávno prestal byť zábavným miestom, teraz je to miesto, kde sa obchoduje dokonca aj s Vašimi osobnými údajmi. 

binární

V súvislosti s nedávnym škandálom s Facebookom si mnohí sťahujú všetky svoje údaje na tejto sociálnej sieti. Venujte pozornosť však aj spoločnosti Google. Použite funkciu Uložiť údaje a sťahujte si informácie o sebe zo všetkých produktov Google, ktoré ste použili (napríklad Gmail, Mapy a Disk). Dostanete niekoľko naozaj veľkých súborov, ktoré obsahujú informácie o všetkých vašich aktivitách – od histórie zobrazení v službe YouTube až po vaše vyhľadávacie frázy . Keď uvidíte, koľko informácií o Vás je uložených v cloude, určite Vás to nepoteší. Začnite so službou Mapy Google, aby nikto nevedel, kde a kedy ste boli. Históriu polohy je možné v nastaveniach vypnúť. Ak to chcete urobiť, prihláste sa do služby Google, prejdite do služby Mapy Google a v ponuke vyberte položku Časová os. V spodnej časti obrazovky sú špeciálne nastavenia.

síť

Ako sa chrániť?
1.      Obmedzte prístup cez AirDrop –  Ak používate iPhone, deaktivujte funkciu AirDrop, keď ste na verejných miestach alebo jej obmedzte prístup.
2.      Zabezpečte si svoje e-mailové účty – pretože email  je skutočným skladom vašich osobných údajov  a doslova čaká na chvíľu, kedy bude napadnutý. Nie je potrebné účet vymazávať, len ho chrániť. Zmeňte heslo a povoľte dvojfaktorové overenie.
3.      Pravidelná zmena hesiel – 1234 je zlé heslo. Rovnako ako slovo „heslo“. Najspoľahlivejšie heslá sú zvyčajne dlhé, takže ak nechcete aby Vaše heslo bolo odhalené  je najlepšie použiť celé frázy či dokonca celé vety. Viete, že najpoužívanejšie heslo na svete je „opica“?
4.      Skontrolujte, či ste hacknutí – K tomu je dokonca aj špeciálna webová stránka hasibeenpwned.com . Jednoducho zadajte svoju e-mailovú adresu a zistíte, či vaše dáta padli do rúk iných osôb.

Nezaradené