6 netradičných zbierok

Niektorí ľudia majú zvláštny vzťah k určitým veciam. Či už je to iba preto, že sa im jednoducho páčia, alebo k nim majú citový vzťah už od detstva. No a preto ich baví tieto veci zbierať. Nie sú to iba mince, motýle alebo známky, ale aj veci netradičné.

coca cola

Zbierka pálivých omáčok
Pikantnosťou posadnutý Vic Clinco má obrovskú kolekciu viac ako 6000 fliaš s pálivými omáčkami. Jeho najväčším pokladom je zriedkavá omáčka Blair’s 16 Million Reserve, najpikantnejšia omáčka na svete. Fľašky zaberajú police od podlahy až po strop v jedálni jeho domu. Zbiera ich viac než 17 rokov, jeho najdrahšia omáčka stojí 900 dolárov.

Zbierka kaderí vlasov celebrít
John Reznikoff vlastní bizarnú, ale najrozsiahlejšiu zbierku vlasových kaderí celebrít na svete. Kolekcia zahŕňa vlasy slávnych a historických osobností, vrátane Edgara Allana Poea, Alberta Einsteina, Abrahama Lincolna, Marilyn Monroe a Ludwiga van Beethovena.

Zbierka plechoviek Coca-Coly
39-ročný David Andreani z Pesara v Taliansku začal zbierať plechovky z Coca-Coly keď mal 15 rokov. Jeho zbierka obsahuje špeciálne vydania a pamätné plechovky z takmer každej krajiny okrem Kuby a Severnej Kórey.

Zbierka nápisov „Nerušiť“
Zbierka nápisov „Nerušiť“, ktorú vlastní Jean-François Vernetti, narástla na 11 111 kusov, získal ich z rôznych hotelov po celom svete, vďaka tomu, že kvôli práci často cestuje.

Zbierka fliaš z mlieka
33-ročný bývalý mliekar Paul Luke zbiera mliečne fľaše od svojich 9 rokov. Zatiaľ ich aktívne zhromažďuje viac v nádeji, že zvýši svoju zbierku na viac ako 10 000 rôznych mliečnych fliaš. Vybudoval pre ne múzeum vo svojej záhrade.

mléko

Zbierka kuracích predmetov
Posledných 40 rokov Joann a Cecil Dixon z Elkhartu zhromažďovali predmety zobrazujúce sliepky, vrátane magnetiek na chladničku, dózy, sošky a kuracie ozdoby. Pár má teraz vo svojej zbierke 6 505 položiek.

Nezaradené