Čo je to bufetový stôl?

Firemné podujatia, ako aj svadby alebo rodinné oslavy v záhradách si vyžadujú vhodné stravovacie zariadenie. Správna príprava takejto udalosti sa vo veľkej miere spolieha na vybavenie. Bufetové stoly sú jedným z navrhovaných a najobľúbenejších riešení. Už samotný názov naznačuje účel takéhoto nábytku. Stojí však za to vedieť, z akých možností máme na výber a prečo sa vlastne oplatí rozhodnúť pre takéto stoly.

Ktorý stôl si vybrať?

Možností je veľa. Bufetové stoly sú kusy nábytku, ktoré tvoria veľmi dôležitú súčasť prostredia na rôznych podujatiach. Najčastejšie sa vyznačujú obdĺžnikovým alebo štvorcovým tvarom, ktorý zase umožňuje kombinovať niekoľko kusov a vytvoriť jeden priestranný priestor na podávané jedlá alebo občerstvenie. Používajú sa na svadobných, firemných alebo rodinných podujatiach. Vytvorenie profesionálneho bufetu zabezpečuje, že hostia majú neustály prístup k jedlu a nápojom, po ktorých môžu kedykoľvek siahnuť.

Organizátori takýchto podujatí zvyčajne umiestňujú bufetové stoly (https://alponabytok.sk/37-bufetove-stoly) trochu bokom alebo do centrálnej polohy, čo následne núti hostí, aby sa pohybovali a integrovali. Koniec koncov, neexistuje lepší spôsob, ako spoznať nových ľudí, ako si spoločne vychutnať chutné jedlo. Pozornosť by sa mala venovať krásnym bufetovým stolom s kovovými nohami a sklenenými doskami. Vyzerajú mimoriadne elegantne a zároveň sú veľmi odolné. Čoraz obľúbenejšie sú aj bufetové stoly na jemných kolieskach. Vyzerajú nápadne a zároveň sú praktickým riešením, ktoré umožňuje stoly voľne premiestňovať na požadované miesto.

stůl bufet

Bufetový stolík – kedy môže byť užitočný?

Bufetové stoly sú doménou organizátorov veľkých podujatí, na ktorých nemôže chýbať profesionálny cateringový servis. Na rozdiel od cateringových stolov sa však bufetové stoly vyznačujú o niečo elegantnejším vzhľadom. Sú preto určené na podujatia, pri ktorých bude najdôležitejšie dokonalé prostredie. Najčastejšie sa objavujú na svadbách organizovaných pre veľký počet hostí. Veľmi obľúbené je doplnkové občerstvenie, ktoré je naozaj na dosah. Stoly tohto typu môžu byť skvelou voľbou aj pre firmy, ktoré pravidelne organizujú teambuildingy alebo čisto obchodné stretnutia.

Miesta plné chutného občerstvenia sa opäť stanú veľmi dôležitým prvkom celej výzdoby a miestom, na ktoré sa sústredí veľká pozornosť. Treba dodať, že takéto stoly sú skvelou voľbou aj pre majiteľov záhrad. Koniec koncov, v letnom období nie je nič lepšie ako stretnutie s blízkymi v krásnom prostredí. V tomto prípade bude senzačne fungovať aj bufetový stôl, ktorý poskytne hosťom pohodlné miesto na pripravené jedlo. Bezpochyby ide o možnosť, ktorá stojí za zváženie z praktických dôvodov. Dobre vytvorený bufet je zárukou, že hostia budú z podujatia odchádzať spokojní.