Aké bundy nosiť počas horúcich letných dní?

Leto je obdobie, kedy zhadzujeme vrstvy oblečenia a meníme ho za ľahké a vzdušné kúsky, ktoré naše telo počas horúčav nebudú príliš zaťažovať. Ženy preto často vyberajú svoje obľúbené ľahučké šaty, krátke topy, farebné tričká na ramienka či kratšie sukne. Predsa len sa nechceme zbytočne počas slnečných dní a vysokých teplôt baliť do vrstiev ťažkého oblečenia, v ktorom by sme sa behom chvíľky spotili. Aj napriek krásnemu horúcemu počasiu a dlhým slnečným dňom však v lete občas nastane situácia, ktorá si vyžaduje nosiť aj vrchný odev vo forme svetríka či bundy.

kožená bunda

Napríklad môže ísť o chladnejšie ráno, kedy ešte slnko až tak veľmi nesvieti a vzduch je o niečo studenší než v strede dňa, keď slnko už príjemne hreje. Podobnou situáciou môžu byť chladnejšie letné večery a noci, kedy pečúce slnko vystrieda chladný mesiac a ovzdušie sa ochladí aj o niekoľko stupňov. Aké bundy, ale nosiť počas horúcich letných dní, tak aby vám v skorých ranných alebo neskorých večerných hodinách nebola zima? A akým spôsobom ich kombinovať s jednotlivými letnými kúskami oblečenia?

letná horčicová bunda

Pokiaľ sa leto ešte len začína a ráno bývajú naozaj chladnejšie, môžete zvoliť letnú bundu na štýl populárnych prechodných bomber búnd, avšak mali by ste zvoliť skôr jej tenšiu verziu. Táto bunda sa hodí napríklad k športovejšiemu outfitu alebo jeansom a tričku. V prípade, že vás čaká dôležité stretnutie alebo vaša práca vyžaduje formálnejšie oblečenie, namiesto bundy môžete zvoliť sako či blejzer a doladiť ho spolu k elegantným nohaviciam a blúzke. Ku kratším šatám, overalu alebo dlhej sukni sa zase bude skvele hodiť napríklad kratšia rifľová bunda, ktorú si počas teplejšej časti dňa môžete dať dole. Podobne zaujímavou voľbou môže byť rifľová vesta či v súčasnosti obľúbený oversized strih rifľovej bundy, ktorý pokojne zvoľte napríklad k šortkám či rifľovým kraťasom. Na večernú akciu zase využijete koženú či koženkovú bundu, ktorá je síce hrubšia, ale v rámci chladnejšieho večerného počasia ju určite znesiete.