Kde môžeme využiť LED reflektory?

LED reflektory sú druh svietidla, ktorý nachádza svoje využitá ako v exteriéri tak aj v interiéri. Využiť ho viete pri manuálnej práci, ako napríklad na stavbách, v dielňach, a v tuneloch. Používa sa aj v galériách, kde osvetľuje rôzne sochy a umelecké diela. Keďže LED reflektor 100w obsahuje 100wattový zdroj nerobí mu problém osvetliť aj nadrozmerné predmety a miesta. Využíva sa v reklame napríklad pri osvetlení veľkých bilbordov. Ďalej ho môžete vidieť v jaskyniach alebo vo veľkých halách, kde je potrebné osvetliť požadovaný priestor.

Reflektor

Sú dostatočne odolné voči akýmkoľvek otrasom takže sa skvelo hodia na rôzne staveniska, kde budú takým otrasom vystavané. Jeho úsporná energie nahrádza staršie typy reflektorov a rôznych podrobných svietidiel, ako sú napríklad halogénové reflektory. Spotreba, ktorú minie je až o polovicu menšia, ako je tu u halogénových svetiel.Živnosť je garantovaná až na 50 000 hodín. Čo pre Vás znamená, že sa nemusíte starať o následnú výmenu svetla. Veľkou výhodou je, že sú prenosné takže si viete reflektor preniesť na miesto, ktoré potrebujete osvetliť. Najčastejšie sa používa reflektor na sieť 230 V, čiže zapája sa do klasickej zásuvky. Ale stretnúť sa môžete aj s vyhotovením 12 V. Takéto reflektory sa hodia napríklad na váš pozemok alebo ako osvetlenie ku vašej garáži. Najpoužívanejšou farbou pri LED reflektoroch je denná biela farba jej výhoda spočíva v tom, že sa vaše oči nenamáhajú a miera sústredenosti je tým vyššia.

Reflektor

Umiestňuje sa na ulice, do športových hál, na parkoviska, skratka všade, kde sa pohybujú ľudia. Na domáce použivanie napríklad pred vás garáž sa odporúča zvoliť skôr teplejšie svetlo. Stretnúť sa môžete aj s označením IP je to stupeň ochranný krytom, ktorý udáva odolnosť LED reflektora. Zvyčajne sa vyhotovujú reflektory s ochranou krytia IP 65, čo znamená, že takýto reflektor je vhodný na vonkajšie použité keďže je odolný voči prachu a tiež vode. LED reflektory majú plynulý svetelný tok ihneď po ich zapnutý. To v praxi znamená, že svietia ihneď rovnako od ich zapnutia. Dôležitým parametrom je aj svetelný tok ten sa udáva v lúmenoch vyjadruje množstvo svetelnej energie, ktoré je zdroj reflektor schopné vyžiariť. V praxi platí, čím vyššia bude hodnota tým viac svetla dokáže vyžiariť. Ďalej sa môžete stretnúť s pojmom intenzita osvetlenia, označuje sa v luxoch a udáva koľko svetla vyžiari náš zdroj za sekundu.