Ako vie vzťah ochladnúť

Mnoho zaľúbených párov si predstavuje, že ich vzťah bude navždy dokonalý. Že ich určite nepostretnú problémy, ktoré stretnú každý pár na svete. Predstavujú si aký budú šťastní, keď budú konečne spolu žiť. Že im bude sveta žiť. Že ich určite nenahnevá, keď ich partner nechá záchodovú dosku hore, či dole. Že to bude naozaj čarovné obdobie. NO….
…každé čarovné, kúzelné obdobie sa raz skončí.srdiečkové cukríky.jpg
Všetko má totiž svoj začiatok a koniec.
Nič nie je len ružové alebo len čierne alebo biele.
Všetko je čiernobiele a postupom času to dostáva viac farieb.
Komunikácia medzi dvoma ľuďmi vie postupom času ochabnúť. Nechcete sa zdôverovať manželovi, pretože vás aj tak dostatočne nevníma a zo všetkých vašich pocitov si robí len posmech. Nesnaží sa vám poradiť, ale poúča vás ako máte daný problém riešiť. Muži sú zasa skeptický pri vyjadrovaní svojich pocitov, pretože by sa cítili príliš zraniteľný a takých ich nemôže vidieť snáď nikto na svete. Potom sa debaty o našich citoch, pocitoch a názoroch vytratia z nášho každodenného života.
Ale človek potrebuje vyjadrovať svoj názor práve tomu partnerovi, ktorého má na tomto svete len jedného…dvaja zaľúbenci.jpg
Alebo si nájde nejakú dobrú dušu, čo ho bude počúvať potom ako mu splní aj jeho fyzické túžby. Vypočuje si jeho pocity, city, túžby, názory, všetko čo nemôže povedať doma. Možno môže, ale zvykol si, že to nehovorí. Pretože sa nesnažil nájsť pochopenie u tej osoby, ktorú má doma. Nestála mu za to, aby si sadli a pohovorili o ich spoločnej komunikácii. Snáď si to ani nevšimli, že sa tak odcudzili. Asi áno, ale aj tak na to kašlali. Vyhovoval im spoločný stereotyp a rutina, ktorá sprevádzala ich dni. Ani sa nezamýšľali nad tým, že to niečo môže prerušiť.
Nedovoľte, aby takto skončil aj váš vzťah. Oživujte svoj vzťah a jednoznačne sa neprestaňte rozprávať. To je totiž začiatok konca. Krutý, ale pravdivý.