Auto pre náročných

O novom modeli BMW sa začalo šepkať už pred dvoma rokmi, ale svetlo sveta uzrie až v marci budúceho roka. Veľkosťou sa takmer podobá obrovskému Rolls-Royce Cullinan. S jeho 2 metrami v šírke a 5,151 metrami v dĺžke sa radí medzi najväčšie SUV a je to vôbec najväčší model mníchovskej značky. Aj keď sú známe už všetky parametre, cena zostáva stále neodhalená.

bmw
 
Vzhľad dravca                       BMW aj pri svojom najluxusnejšom aute ponechalo na prednej časti typické obličky. Prístrojová doska nie je výrazne odlišná od staršej verzie X5. Pre lepšiu manipuláciu máte k dispozícií 2 displeje. Už v základnej výbave sa nachádzajú FULL LED svetlomety s dosvitom 600 metrov. Výhoda X7 spočíva v možnosti tretieho radu sedadiel s dostatkom miesta pre deti, ako aj dospelých na dlhé trasy. Objem batožinového priestoru je 326 litrov, pričom sklopením tretieho a druhého radu sedadiel narastie až na neuveriteľných 2120 litrov.
 
Nadštandard pre každého      Na svoje si prídu aj hudobný nadšenci, keďže v interiéri sa nachádza 10 reproduktorov. Vývojári mysleli aj na vodičov dlhých jázd a do gigantu zabudovali štvorzónovú klimatizáciu a komu nestačí, za príplatok je možné nainštalovať päťzónovú. Nová rada je určená pre náročných zákazníkov, preto nesmú chýbať termo držiaky na nápoje, ionizácia vzduchu s ôsmimi vôňami, či kožené čalúnenie Vernesca. V rozšírenej výbave je samozrejme možné doplniť HD obrazovky pre zadné sedadlá. Nechýba otváranie dverí pomocou Digital Key kľúča na smartfónoch, či parkovacie asistenty Asistent Parkovacieho miesta a Asistent cúvania.

logo
 
Spotreba                                 Ak si už doprajete takéto auto musíte rátať s vyššími nákladmi na benzín, keďže auto má neuveriteľných 2,5 tony a zrýchliť na 100 km za hodinu dokáže za 5,4 sekundy. Kombinovaná spotreba sa pohybuje v rozmedzí od 7 do 7,4 litra, čo je na SUV takýchto rozmerov stále dobré.
 

Nezaradené