Chudnutie nemusí byť trápenie

V duchu si sami sebe dávame záväzky, že už od zajtra začneme zdravo žiť, hýbať sa a celkovo zmeníme svoj životný štýl takmer vždy, keď sa pozrieme na váhu či do zrkadla. Náš životný rytmus sa zrýchlil, veľa pracujeme a málo sa venujeme sebe či svojim záľubám, v rýchlosti do seba hádžeme jedlo z plastových obalov, a to všetko si vyberá svoju daň v podobe nekontrolovaného priberania. Spamätáme sa až vtedy, ak je to už vážne, no niekedy stačia aj malé, nie veľmi bolestivé zmeny v životospráve či spôsobe života a výsledky sa dostavia. Je to, samozrejme, pomalšie, ale chudnutie a prechod na celkovú zmenu životného štýlu je proces dlhodobý, až celoživotný.

štíhla žena

Mnohí z nás sa uchyľujú k zaručeným diétam, ktoré sľubujú rýchle schudnutie väčšieho množstva kilogramov, no sú to nereálne sľuby, ktoré aj keď zafungujú, tak pôsobia na organizmus veľmi drasticky, niekedy môže dôjsť až k poškodeniu zdravia. Existuje však lekármi odporúčaná diéta, ide o proteínovú či ketónovú diétu. Pri chudnutí týmto spôsobom sú výborným pomocníkom Prodietix kokteily a smoothies, ktoré sú bohaté na proteíny, majú vysoký obsah bielkovín, ale minimum cukru. Odborníci radia zaradiť ich do jedálnička ako desiate, sú chutné, ich konzistencia je niečo medzi krémom a tekutinou a budete tak mať pod kontrolou svoj denný príjem potrebných výživných látok.

590825882-H

Proteínové smoothies sú hustejšie, rýchlejšie preto zasýtia aj na dlhší čas. Sú veľmi vhodné ako medzichod v čase medzi hlavnými jedlami. Konzumácia smoothies a koktejlů však nie je striktne určená len v čase diéty, ale je dobré zaradiť ich do jedálnička aj v bežnom stravovaní.

ich prípravu sú veľmi jednoduché, stačí vám shaker, voda a obľúbený nápoj máte hotový za pár minút. Problémom môže byť iba sa rozhodnúť, ktorú príchuť si vyberiete. Okrem klasických sú totiž v ponuke aj exotickejšie ovocné príchute, ktoré dokážu spríjemniť deň aj počas diétovania.