Dajme si pauzu

Neviete si predstaviť ráno bez toho, aby ste zapli vašu obľúbenú sociálnu sieť, či už je to Facebook, alebo Instagram a nekontrolovali nové správy a fotky? Celý deň visíte na mobile a čakáte, čo je nové. Prečo je niekedy dôležité si dať od týchto sociálnych médií pauzu?

technologie

Zrazu budete mať veľa voľného času.Nezabijete hodiny nezmyselným rolovaním obrazovky hore a dole, len aby vám nič neušlo. Budete môcť robiť veci, ktoré možno mesiace odkladáte a nechcelo sa vám do nich pustiť.
Žiadne rozptyľovanie.Dobre vieme, že či už pri práci, alebo učení, sa menia sociálne siete na úhlavných nepriateľov. Ťahajú vás od práce. Keď si dáte pár dni pauzu od týchto zlozvykov, prácu zvládnete rýchlejšie a bude spravená kvalitnejšie.

Čas na rodinu, priateľov.U svojich rodičov ste neboli, ani nepamätáte. Čo tak namiesto toho, že sledujete najnovšie trendy zájsť za rodičmi a pomôcť im s prácou okolo domu? Ak ste von s priateľmi, odložte mobily. Nemusíte mať tisíc fotiek z jedného večera.

Budete sa cítiť fit.Dobre vieme, že čas strávený na mobile, či počítači, škodí očiam, hlave a napokon i celému telu. Namiesto pridávania nezmyselných instastories si choďte zabehať alebo vyvenčiť psa.
Zistíte, kto sú praví priatelia.Deň či dva sa neobjavíte online a nikoho ani nehne, aby vám zavolal, či ste okej? Pokiaľ však online ste, musíte riešiť všetky problematiky vašich kamarátok, od rozchodu, cez nové šaty, ktoré si nakúpili.
Osobný priestor. Uvedomte si, že nežijete život online. Váš život nie je na internete, ale vonku. Nemusíte každý deň pridať fotku, aby každý vedel, že sa máte skvele, nič vám nechýba a prežívate dokonalý život.

apple

Neprešvihnite dôležité momenty.Snažte sa, aby váš život bol plný reálnych spomienok, nie facebookových statusov, či instastories na Instagrame. Deti rastú veľmi rýchlo a váš vzťah tak isto neuživíte tým, že budete večne na mobile.
Určte si priority.Nevravím, že sa máte od sociálnych sietí úplne odstrihnúť. Avšak si určte, čo je pre vás najdôležitejšie z celého dňa. Je to rodina, partner, priatelia, práca, či šport? Super, sociálne siete počkajú. Začnite tým najdôležitejším.

Nezaradené