Instagram ako spôsob prezentácie nášho života

Doba sociálnych sietí a rôznych aplikácii prináša so sebou množstvo výhod ale aj nevýhod. Tak ako každá vec aj sociálna sieť Instagram má svoje slabosti ale aj klady. Podľahlo jej množstvo ľudí a každým dňom pribúdajú nový používatelia. Niektorý si ju obľúbili natoľko, že pravidelne zdieľajú aj svoje osobné informácie buď formou príspevkov alebo formou „príbehu“, keďže aj takúto funkciu Instagram ponúka svojim užívateľom.

instragram

Ponúka nám spôsob kde môžeme zdieľať svoje zážitky prostredníctvom fotografií alebo videí. Niektorý však nevedia odhadnúť vhodnú mieru odhaľovania súkromia a nedokážu si uvedomiť možné riziká. Zdieľaním svojich osobných informácii tak poskytujú informácie napríklad o svojej polohe, mieste bydliska či dokonca o svojich blízkych priateľoch a rodine. Takto je veľmi ľahké informácie zneužiť a vystaviť sa tak veľkému riziku.

Existuje aj veľa „blogerov“, ktorý sa prezentujú aj prostredníctvom svojho instagramového profilu. Pridávajú tak rôzne fotky svojich „outfitov“ a videá rôznych návodov ako sa napríklad nalíčiť. Takýmto pridávaním fotografií však vzniká aj závisť a tak povediac súperenie medzi jednotlivými ľuďmi. Ak tam bol on, musím to ísť navštíviť aj ja. Tento prístup nie je správny a ani si neuvedomujeme čo všetko so sebou prináša. Sociálne siete môžu spôsobiť porovnávanie, ktoré môže viesť až ku psychickým ochoreniam. Závislosť na sociálnych sieťach je jednou z nich.

média

Skúste si priznať, že ani vy nevydržíte bez toho aby ste nepridali fotku svojho obedu či kávičky s kamarátkou. Nevieme si uvedomiť ako veľmi sme si na takýto život navykli a že nemáme problém pridať hocijakú fotografiu na svoj účet. Veľa mladých dievčat takto zverejňuje svoje fotky na, ktorých je vo vyzývavom oblečením. Takýmto spôsobom sa k tejto fotografii môže dostať každý a uložiť si ju do svojho zariadenia. Nikdy nevieme odkiaľ príde potenciálna hrozba a nástrahy sa nachádzajú na každom kroku. Buďme preto opatrný a strážme si svoje súkromie.

Nezaradené