Nielen hydratácia, ale aj iné výživné látky sú pre pleť dôležité

Vyzerať o pár rokov mladšie ako v skutočnosti sme je snom každej z nás, aj keď si to nechceme priznať, ale hrôza z toho, že sa nám začínajú tvoriť vrásky a pleť ochabuje, skôr či neskôr zasiahne všetky ženy. Pravidelnosť v používaní kozmetických prípravkov je dôležitá, nevráti nám síce mladosť, ale udrží pleť a všeobecne náš výzor vo veľmi dobrej kondícii a zároveň bude správne vyživovaná.

Kozmetika z prírodných látok

Zdravá strava, dostatok spánku a menej stresu sú základné predpoklady na to, aby sme si udržali peknú a zdravo vyzerajúcu pleť, bez vrások, hladkú a pružnú a v zdravom odtieni. Ponocovanie, nesprávna životospráva a veľa stresu postretne každého z nás, a to si vyberá svoju daň v podobe zvädnutej, mdlej pokožky so šedivým nádychom a kruhmi pod očami. Základom je okrem spomínanej vyváženej stravy aj aplikácia špeciálnych vyživujúcich krémov s obsahom takých látok, ktoré pokožku vypnú, dostatočne ju hydratujú a vyživujú, medzi ne patria minerály, vitamíny a prírodné oleje, ktoré pravidelným používaním dokážu udržať pleť vo veľmi dobrej kondícii.

Zrelé ženy by sa okrem hydratácie mali zamerať aj na výživu pleti, teda dopriať jej krém, ktorý obsahuje látky s liftingovým a protivráskovým účinkom, ktoré sú ideálne na spomalenie starnutia zrelej pleti. Mnohé z nás si však nevedia správne vybrať, v tomto prípade by sa mali obrátiť na kozmetičku, ktorá zistí aký typ pleti žena má a podľa toho jej odporučí pleťový krém amourdeadsea.sk so správnym zložením. Bežné kozmetické prípravky sa rozdeľujú podľa účelu, na ktorý ich používame, a tie sa môžu aplikovať pred spaním alebo ráno.

Krém a maska by sa mali dopĺňať

Základné delenie krémov je podľa času aplikácie, teda:

-nočné – tie je najvhodnejšie na pleť nanášať večer, po jej odlíčení a vyčistení, pretože ide o zloženie, ktoré dokáže pleť zregenerovať, a na to je čas počas spánku najideálnejší

-denné – sú určené na aplikovanie ráno po umytí tváre, lebo ich zloženie je orientované smerom k ochrane pred negatívnymi vplyvmi počasia, smogu a všetkými škodlivými látkami v ovzduší