Prečo je favoritom dnešných spotrebiteľov nerezové zábradlie?

Odjakživa boli zábradlia dôležitým doplnkom na schodoch, balkónoch, terasách… v interiéroch aj exteriéroch. Spolu s bezpečnostnou stránkou je to tiež pohodlie pri chôdzi a pocit opory, čo nám poskytujú. Všetci vlastne dobre vieme, k čomu takéto prvky slúžia, no je zaujímavé poukázať ešte na jednu vec.

schody, zábradlie

Dnešný trh a kategória zábradlí ponúka pomerne veľa možností, zábradlia z rôznych materiálov a teda so vzájomne rozdielnymi vlastnosťami, kedy je už na každom zákazníkovi zvlášť, aké vlastnosti uprednostňuje. Väčšina sa však zhoduje v tom, že je to hlavne odolnosť a vyššia životnosť zábradlia spolu s jeho nenáročnou údržbou a estetickým dizajnom. Práve preto je favoritom nerezove zábradlie.

Dnešní spotrebitelia si dávajú záležať tiež na tom, aby v tomto prípade išlo nielen o bezpečnostný, ale tiež estetický doplnok, ktorý by sa z vizuálneho hľadiska perfektne zohral s okolím. Aj toto je dôvod, prečo sa nerezové zábradlia využívajú v priestoroch, ktoré by mali pôsobiť reprezentatívne, ale v súčasnosti ich samozrejme vídame stále viac napríklad aj na balkónoch rodinných domov. Faktorom je atraktívny dizajn, no pre mnohých týchto domácich spotrebiteľov pravdepodobne aj odolnosť tohto materiálu a jeho jednoduchá údržba.

Interiér

Ak sa zastavíme nad otázkou prevedenia a štýlu, zároveň sa hodí poukázať na fakt, že hoci si tento typ nerezových zábradlí kvôli ich odolnostným vlastnostiam spájame s exteriérom, určite ich nájdeme aj v interiéroch, práve kvôli tomu, že ich obohatia svojim moderným štýlom.

terasa, stoličky

Exteriér

Vysokú životnosť a už niekoľkokrát spomenutú odolnosť zasa uvítate v prípade, ak zábradlie plánujete umiestniť do vonkajších priestorov. Nerezová oceľ je použitá za účelom, aby tento doplnok schodov, terás a balkónov spoľahlivo ustál aj náročnejšie, to jest exteriérové podmienky, spojené napríklad s vysokými teplotami, mrazom, dažďom, so zmenami počasia či s prípadmi možného manuálneho poškodenia dizajnu človekom.