Vírus, nepriateľ počítača


► Slovo vírus zahrnujú programy ktoré upravujú chod počítača. Ak ide o jeho zablokovanie , vymazanie dát , či jeho replikácie. Množstvo takýchto programov využíva hostiteľský program aby mohol sám fungovať. Medzi také programy patria napríklad Trojan – to je vírus ktorý sa maskuje za iné programy, Backdoor – Program ktorý otvára programy a umožňuje im neoprávnený vstup do programu alebo aplikácie , Červ alebo Worn je vírus sa šíri po sieti a šíri nevyžiadanú poštu ( Spamu ) z Vášho počítača , a posledný je Spyware , program ktorý bez vedomia užívateľa získava a následne odosiela citlivé dáta , napríklad heslá , čísla kreditných kariet, dátumy narodenia a podobne.

hacker

►Vírusy môžu vytvoriť hackeri na získanie dát iných užívateľov , alebo ho mohol vytvoriť niekto kto chcel len poškodiť iné počítače. Niekedy sa vírusom nevyhneme a môže sa stať že sa dostane aj do Vášho počítača bez toho aby ste o tom vedeli. Stačí si stiahnuť súbor z internetu a vírus máte v počítači. Ak nepoužívate žiadne programy počítač Vás na to neupozorni a zistíte to vtedy keď Vám začne škodiť. Na vonok je neviditeľný no po čase veľmi ľahko zistiteľný. Odhalíte ho keď Vám začnú miznúť programy , aplikácie a súbory z počítača alebo keď počítač nebude pracovať tak ako má.

ochrana

► Najlepšou zbraňou na odstránenie vírusu sú programy , ktoré sa stý zaoberajú. Pozor nie všetky programy dokážu určiť o aký vírus ide , a iba ho uzavrú na mesiac do karantény a po mesiaci sa zmaže. No môže sa stať že antivírusový program zmažete a vírus sa vráti späť do počítača. Za mňa program ktorý môžem odporučiť je program Advance systém Care . Tento program nájde vírus do pár minút . zamkne ho a následne ho zničí a už sa neobjaví. Je to program ktorý má mnoho funkcii na zničenie vírusu a práve preto ho aj odporúčam, Samozrejme že môžete vyskúšať aj iné programy a keď sa Vám nebudú páčiť jednoducho ich odstráňte

Nezaradené