Módny dom Versace na predaj za 1,83 miliardy eur


Gianni Versace S.p.A.je svetoznáma talianska módna značka. V roku 1978 tento dom založil módny návrhár Gianni Versace. Dodnes patrí táto značka v Taliansku medzi posledné, ktoré ešte vlastní zakladateľská rodina a doteraz mala pod kontrolou ešte 80% firmy. No 15.júla 1997 bol majiteľ tohto módneho domu zavraždený, a tak vedenie rodinnej značky prevzala jeho sestra Donatella Versace.
 

mpda

Na predaj
Michael Kors Holding je americká módna skupina, ktorá sa rozhodla podať značke Versace pomocnú ruku a pokračovať v akvizíciách, ktoré by jej pomohli dostať sa do sveta vysokej módy a zaistiť si tak post medzinárodného módneho domu. Kúpou, pre ktorú sa Michael Kors rozhodol, by si Versace prilepšil o 1,83 miliardy eur, čo je ponúkaná kúpna cena za túto značku.
 
Kto je Michael Kors
Michael Kors sa do povedomia v oblasti módy dostal v roku 1981,keď začal pracovať pre značku Celine, ktorá dodnes narástla do globálnych rozmerov, ale od roku 2004 už predáva pod vlastnou značkou, ktorá sa prezentuje luxusom a tiež vyberaným vkusom. Jeho návrhy oceňujú aj mnohé svetové hviezdy showbiznisu. Do popredia kladie jednoduchosť, premyslené a rafinované detaily a tiež funkčnosť prvkov. Navrhuje modely, ktoré sa vyznačujú pohodlnosťou a dlhou životnosťou. Nevenuje sa len tvorbe oblečenia, ale rovnako aj obuvi, kabelkám, šperkom či hodinkám.

Plány módnej skupiny Michaela Korsa zahŕňajú snahu zvýšiť tržby značky Versace viac ako dvojnásobne, na takmer 2 miliardy USD ročne. To by chceli dosiahnuť rozšírením počtu obchodov z 200, ktoré aktuálne vlastnia na celom svete, na 300, a taktiež snahou urýchliť rozvoj predaja značky cez internet.

parfém

Skupina Michael Kors sa už vlani  stala majiteľom britského výrobcu luxusnej obuvi Jimmy Choo, ktorú kúpila za 1,35 miliardy dolárov, pod jednou strechou sa tak snaží o rozvoj stratégie viacerých luxusných značiek. Skupina má teraz, vzhľadom na vlastníctvo viacero módnych značiek, v pláne premenovať sa na Capri Holdings, no dodáva, že Versace je pre ich skupinu dôležitým míľnikom a do expanzie tejto svetoznámej talianskej značky bude investovať svoje financie.

Nezaradené