Spojenie dvoch gigantov?

Dnešná generácia je už jednu dekádu a možno i viac svedkom dvoch rivalov v odvetví elektronickej zábavy. Týmito bezkonkurenčnými, silnými rivalmi na trhu sú Microsoft a Sony. Je vôbec nejaký podstatný rozdiel v tom, či uprednostníte produkt od jednej či druhej firmy? Mám na mysli herné konzoly Xbox One či Playstation 4. Rivalita tu bola i v dobe Xboxu 360 a Playstation 3. No začínala postupne, ešte začiatkami roku 2000 medzi Playstation 2 a Xbox. Vtedy si získala popularitu firma Sony, no postupom času to Microsoft dorovnal na skoro vyrovnané skóre. Dnes je ozaj ťažko, bez štatistík posúdiť, kto je pri voľbe herných konzol úspešnejší. Každopádne s istotou môžeme povedať, že v obidvoch prípadoch sa jedná o top produkty. Ak chcete novú elektronickú zábavu vo forme videohier, budete veľmi spokojní s produktom od jednej i druhej firmy. Myslím, že sú veľmi vyrovnané aj cenovo.
podání ruky v byznyse

        No súperenia medzi týmito dvoma gigantmi už bolo viac než dosť. Takisto rozdeľovanie hráčov. Firma Microsoft prichádza s novým nápadom a to aj čo sa týka ľudskej stránky a ľudskej spolupráce.

Poďme sa spojiť! Obe naše produkty i naši zamestnanci aj technológia v našich firmách sú na skvelej úrovni, tak sa spojme a tvorme spoločne, tvorme ešte dokonalejšie a nadčasovejšie! Nechceme neustále stresy z konkurencie, chceme sa  pokúsiť o nový projekt.

Takéto myšlienky sa zrejme honia hlavou zástupcom firmy Microsoft, pretože firme Sony posiela návrhy spolupráce. Japonská firma Sony zatiaľ viackrát odmietla, no zástupci Microsoftu to vidia aj tak optimisticky a nevzdávajú sa. Prichádzajú s novými ponukami a sľubujú si spojenectvo. Spojenectvo, ktoré bude zatiaľ spojené iba tvorbou videohier.
složení puzzle

Výrazným krokom tohto spojenia by bol i fakt, kedy by hráči mohli hrať online spolu a bolo by jedno, či majú Playstation 4 alebo Xbox One. Mohli by pomocou pripojenia hrať spolu a týmto by obe firmy získali obrovský počet multiplayerových hráčov, ktorí by časom kupovali výrobky bez ohľadu na to, či vlastnia konzoly od Microsoftu alebo Sony. Vznikla by obrovská herná komunita a teda i obrovské zárobky. Navyše i technické zdokonalenie.


Nezaradené