Osvetľovanie priestorov to nie je iba umiestnenie svietidla do stredu miestnosti, za tým sa skrýva aj estetický či praktický pohľad na to ako dokážeme jednotlivé miesta osvetliť, a tým im zároveň aj dodať nádych zaujímavého priestoru. Dnes už svietidlá nespĺňajú iba funkciu akéhosi osvetľovača miestnosti, ale ide aj o dizajnovo prepracované interiérové zdroje svetla.

wall-light-projectors_250994-580

Moderný dizajn a tvorba interiérov sa zameriava na použitie osvetľovacej techniky v interiéroch, ale aj vo vonkajšom prostredí. Spája sa v nej kreatívne myslenie a funkčnosť s praktickou stránkou osvetlenia. Osvetľovacie zdroje totiž takisto prechádzajú vývojom a prispôsobujú sa potrebám doby. V súčasnosti je kladený dôraz a zároveň majú zákazníci vysoké nároky na dizajnovo prepracované osvetľovacie telesá, a to im poskytujú LED svetelné zdroje. Patria k úsporným, šetriacim životné prostredie, majú dlhú životnosť a výkon porovnateľný s tradičnými osvetleniami, takže je možné ich použiť aj ako hlavný zdroj svetla.

LED

LED osvetlenie je na trhu v ponuke ako panely, trubice, pásiky, žiarovky čo reflektory. V kuchyniach či kancelárskych priestoroch si svoje miesto nájdu hlavne panely, ktoré dokážu dodať miestnostiam požadovanú intenzitu osvetlenia a zároveň pôsobia dizajnovo a moderne. Farebná škála sa delí na teplú, studenú a neutrálnu bielu farbu. Z hľadiska tvaru sú panely hranaté alebo okrúhle, majú vysoký index podania farieb a uhol svietenia je až 150°. Panely Ledprodukt môžu nahradiť žiarovky s výkonom 40, 90 alebo 120W a záruka je predĺžená na 3 roky. Podľa druhu činnosti je možné umiestniť aj LED panel s niektorým z farebných odtieňov, teplá sa hodí do priestorov, ktoré sú určené na oddych, studená zasa tam, kde chcete byť fyzicky aktívni a neutrálna je akýmsi kompromisom, ak sa neviete rozhodnúť.

LED panely si už našli svoje pevné miesto medzi obľúbenými osvetleniami, ktoré zákazníci vyhľadávajú a sú s nimi spokojní, pretože šetria elektrickú energiu a navyše pôsobia aj ako dizajnový doplnok interiéru.