Všetky pláže Hua Hin a najlepšie pláže strediska

Strávil som zimu v Hua Hin a potom som ho prešiel niekoľkokrát aj v lete. Hua Hin má omnoho menej pláží ako je v iných strediskách a vo všeobecnosti toto mesto obchádza mnoho. Milovníci Hua Hina mi odpustia, budeme predpokladať, že toto je môj osobný názor a mnohí so mnou skutočne súhlasia. Pláže sú malé, niekedy sa nemôžete kúpať ani pri prílive. Piesok je žltý, vlny sú často dosť divoké.

pláž

Prečo ísť do Hua Hin?
Po prvé, je to tichý a pokojný ostrov svojím vlastným spôsobom. Toto miesto je považované za takmer európske stredisko, aj keď to vyzerá má thajskú kultúru. Mnoho Európanov tu žije a odpočíva na dovolenkách. Je tu dobrá infraštruktúra, existuje niekoľko nákupných centier, veľké supermarkety, veľké nemocnice. A pretože mesto je malé a pretiahnuté pozdĺž pobrežia (jedna hlavná cesta), potom sa môžete dostať všade veľmi rýchlo a autobusom. Pre mňa je lepšie nájsť si ubytovanie niekde v oblasti mestskej pláže (v skutočnosti celá centrálna časť mesta). Tam je veľa hotelov a infraštruktúra bude po ruke, pláž je najlepšia.

Mestská pláž
Najdlhšia a ako výsledok diverzifikovaná pláž Hua Hin. Centrálna časť je atraktívna vďaka svojej blízkosti do centra mesta, s kaviarňami a obchodmi; ponúka prenájom (a inštruktorov) skútrov, vodné banány, člny. Slabou stránkou je nedostatok vegetácie na pláži a prirodzený tieň. Severný bod je známy pre svoje malebné balvany v blízkosti brehu, niektoré flóry na brehu, strážené bezplatné parkovisko pre autá, bicykle a nákupné centrá s plážou. Možno je to najobľúbenejšie medzi turistami aj miestnym obyvateľstvom. Je tu vždy preplneno. Mínus – prirodzené parkovanie koní, špecifický zápach. Južná časť pláže je najpozoruhodnejšia. Na pláži žijú desiatky opíc. Všeobecne platí, že v akejkoľvek časti mestskej pláže, môžete plávať a opaľovať sa. Počas celej svojej dĺžky existuje množstvo hotelov a apartmánov.

západ slunce

Pláž Suan Son
 Alebo vojenská pláž. Nachádza sa na rovnakej pobrežnej linke ako Takiab, asi kilometer od hotela. Nie je preplnená a je tu luxusný systém ihličnatých stromov na brehu. Naši turisti to považujú za najlepšie miesto na meditáciu. Na kúpanie nie je celkom vhodná voda, je dosť plytká len 50 m. Pláž sa nachádza na území športového areálu pre armádu, ale vstup je voľný. Okrem toho môžete využiť armádnu jedáleň a výborné parkovanie v blízkosti. Budete sa tu ale musieť dostať autom alebo na bicykli: verejná doprava tu totiž nejde.

Nezaradené