Vyčistite si práčku. Poslúži vám dlhšie.

Pri každom praní sa vaša práčka zanáša nečistotami z oblečenia. chlpy, prach, alebo iná špina, ktorú vyperiete z bielizne ostáva práve v nej. Práve preto, by ste ju mali pravidelne čistiť. Nie je to nič zložité, takže to zvládne úplne každý. Veď nakoniec, aj mne sa to podarilo hneď na prvýkrát.

pračka
 
Ručne stručne
 
Najjednoduchší spôsob ako vyčistiť samotný bubon, je handra a čistiaci prostriedok. Normálne ho vydrhnite. Takto síce nevyčistíte jej vnútro, ale podstatná časť špiny ostáva práve v bubne. Takéto umývanie, by ste mali robiť raz za týždeň. no ale ak sa vám chce, tak pokojne aj častejšie.
 
„Neručne“ z vnútra
 
Práčka ale potrebuje prečistiť aj z vnútra, kde sa handrou nedostanete. Na tento účel vám asi najlepšie poslúži ocot, pretože ten vás, teda práčku, zbaví rovno aj vodného kameňa. Ak si myslíte, že vaša voda je dostatočne mäkká, a preto sa vás tento problém netýka, ste na omyle. Vodný kameň sa časom objaví v každej práčke. Ocot nalejte priamo do bubna, ale tam kde inak sypete prací prostriedok. Práčku zapnite na deväťdesiatku a nechajte ju bežať na prázdno. Takéto „hĺbkové“ čistenie sa oplatí urobiť raz za dva mesiace.
Ak neveríte octu, môžete si kúpiť aj špeciálny prostriedok. Podľa môjho osobného názoru je to ale úplne zbytočné. Mne sa ocot zatiaľ osvedčil veľmi dobre.

buben
 
Niektoré, hlavne novšie modely práčok, majú aj špeciálny režim na čistenie. Ak nie, tak využite predošlú možnosť.
 
Na filter si radšej privolajte pomoc
 
Zabúdať, by ste nemali ani na filter. Aby ste sa k nemu dostali budete musieť práčku tak trochu rozobrať. Prečítajte si pre istotu návod, pretože tento prístroj je na každom zariadení umiestnení inde a aj jeho čistenie je rozdielne. Pokiaľ si na takúto úlohu netrúfate sami, radšej si zaplaťte opravára, ktorý to zvládne za pár minút, eur a hlavne budete mať istotu, že vaša práčka tento zásah prežije.

Nezaradené