Vyšší prísun bielkovín a menej sacharidov

Ten, kto sa dá na chudnutie, tak vie, že nepôjde o jednoduchý proces a to hlavne v prípade, že nerieši len jedno či dve kilá hore, ale aj kíl desiatky. Chce to hlavne trpezlivosť, dostatok výdrže a predovšetkým vhodný výber zmien predovšetkým v stravovaní.

potraviny

Často dochádza k chybe tej, že si chudnúci vyberajú ako spojenca nevhodné diéty,pri ktorých dostatočne hladujú, obmedzujú, ale nakoniec docielia akurát jo-jo efektu a mnohých zdravotných problémov.
Stravovacie návyky je potrebné upraviť, ale neznamená to prestať jesť úplne, ale len niečo z jedálničku odstrániť či obmedziť a niečo pridať či zvýšiť. Na takomto princípe pracuje aj proteínová diéta.

Úprava stravovania bez vyššieho obmedzenia

V tomto prípade ide o diétne opatrenie, ktoré pracuje na princípe zvýšenia bielkovín v strave a zníženia sacharidov a tukov.
Vďaka tomu dôjde v tele k biologickému procesu, ktorý sa nazýva ketóza.Znamená to, že organizmus si začne odoberať obmedzené látky v podobe tukov a sacharidov zo zásob, ktoré sú v tele uložené a ktoré sú obvykle aj príčinou nadváhy.

Zvýšený príjem bielkovín zase chráni svalovú hmotu,aby nedochádzalo pri chudnutí k jej úbytkom a zostala zachovaná. Pretože to je práve najväčší problém chudnutia, že namiesto tukov je spaľovaná svalová hmota.

váha

Proteínová či inak zvaná bielkovinová diéta má vo svojom obsahu potraviny ako tvaroh, jogurty, mäso, ale nie tlsté a najvhodnejšie je kuracie, králičie či hovädzie, ryby, dostatok zeleniny a hlavne dodržovanie pitného režimu.
Naopak je vhodné vylúčiť prílohy ako zemiaky, ryžu, pečivo, cestoviny, ďalej údeniny a rôzne sladkosti a podobne. Aby ste si s jedálníčkom dali rady, tak môžete využiť komfortné služby, ktoré s touto diétou pracujú a poskytujú hotové jedlá či polotovary nech už sladké či slané.

Nezaradené